8 juni 2022, Bussum

Programma

09.30 uur

Registratie en ontvangst

10.00 uur 

Welkomstwoord
Dagvoorzitter Edwin van Gastel (Solar Magazine)

10.10 uur

Keynote 
Wim Sinke (TNO)

10.50 uur

Lezing winnaar Grand Cru
Hesan Ziar (TU Delft)
Prijs voor meest aansprekende Nederlandse bijdrage aan een internationale solar conferentie

11.10 uur

Paneldiscussie Nationale Consortia Zon
Zon in Landschap - Kay Cesar
Zon op Infra - Mattijs Erberveld
Zon op Water - Wiep Folkerts
Zon op Gebouw -  Ruud Derks
Technology - Veronique Gevaerts

12.00 uur

Lunch en kennisarena en posters

13.30 uur

Subsessies ronde A   
A1 - Zon in Landschap
A2 - Zon op Infra
A3 - Technology and Science

15.00 uur

Pauze

15.30  uur

Subsessies ronde B
B1 - Zon op Gebouw
B2 - Technology and Science
B3 - Zon op Water 

17.00 uur

Borrel 

 

SUBSESSIES RONDE A

Subsessie A1 
Zon in Landschap
Moderator Kay Cesar

Subsessie A2
Zon op infra
Moderator Mattijs Erberveld

Subsessie A3
Technology and Science
Moderator Arthur Weeber
English spoken

Introductie over het consortium

Introductie over het consortium

Introductie

Uitrol van zonneparken in Nederland
Alex Schotman (WUR)

Rolling Solar: voortgang resultaten
Ando Kuypers (Solliance)

Materialen en technologieën voor circulaire zonnepanelen
Harald Kerp (TNO/M2i)

Naar natuur inclusieve zonneparken
met oost-westoriëntatie

Kay Cesar (TNO)

Zon op dijken
Maarten Dörenkamper (TNO)

LCA / carbon footprint 
Mara Hauck (TU/e)

Polaris: Opbrengsten van eerste
verticale PV-systeem in NL 

Bas van Aken (TNO)

Verkenning pv in bermen en veiligheid aspecten
Ivo Booijink ( RWS)

Recycling
Paul Sommeling  (TNO)

In My Backyard Please: Zonneparken
ontwerpen met draagvlak

Merel Enserink (WUR)

Zonne-overkappingen parkeerplaatsen
Geert Gielen (gemeente Dronten)
 

 

Sunbiose: Agri-PV oplossingen 
Wilma Eerenstein (Renergize Consultancy)

 

 

Discussie en afsluiting

Discussie en afsluiting

Discussion and closure





SUBSESSIES RONDE B

Subsessie B1
Zon op Gebouw
Moderator Lenneke Slooff

 

Subsessie B2 
Technology and Science
Moderator Ando Kuypers
 

Subsessie B3
Zon op Water
Moderator Wiep Folkerts

Introductie over het consortium

Introductie

Introductie over het consortium

Zon op grote bedrijfsdaken
Erik Snijders (kiesZon)

Milieuvriendelijke zonnepanelen
Jan Jaap van Os (Exasun)

Zon op water en ecologie 
Sacha de Rijk (Deltares)

 

Prefab 
Corry de Keizer (TNO)

Circular, Ultra Low Carbon, lightweight solar modules 
Gerard de Leede (Solarge)

DRIVER: drijvende zonne-energiesystemen
met behoud van waterkwaliteit 
 
Sven Teurlincx ( NIOO.KNAW)

BIPV-gevels
Paul Stassen (BIPV.world)

Een recyclingfabriek voor zonnepanelen​
Geert Jan Pastoor (Pastoorconsult)


Solar@Sea 
Clemens van der Nat (Bluewater) 

BIPVT geeft MOOI Energie
Harold van de Ven (NBArchitecten)
 

 

Pilot study Oostvoornse Meer and R&D developments towards Offshore PV
Jan Kroon (TNO)

Discussie en afsluiting

Discussie en afsluiting

Discussie en afsluiting